Poznáte ten pocit, keď sa vás niekto spýta, či máte Facebook, Instagram, alebo inú známu sociálnu sieť? V dnešnej dobe už sa tomu asi len zasmejete. A ani sa nedivím. Veď každý má v dnešnej dobe sociálne siete a každý je online. Dnes sú sociálne siete vo veľkej móde a veľmi frčia. Vyzerá to, že sociálne siete, ako je Facebook, Instagram a podobne majú iba samé výhody. Ale povedala by som, že to tak úplne nie je. Čudovali by ste sa tomu, ale aj sociálne siete majú svoje nevýhody. Aké? To si hneď povieme. Všetci v dnešnej dobe hovoria iba o výhodách sociálnych sietí, ale nikto nehovorí o tom, či majú nejaké nevýhody.

s

Viac rozchodov

Ako spolu ľudia predtým komunikovali, keď napríklad nebývali vedľa seba? Posielali si listy. Dnes si vezmete do ruky telefón a jednoducho pošlete správu. Nikto už sa ale nepozerá na to, že niektorí nemajú cez sociálne siete aj podvádzať. Takže sa plno vzťahov rozpadá. V dnešnej dobe si nájdete iné dievča cez sociálne siete úplne ľahko a s tou „starou“ sa „gentlemensky“ rozídete cez jednu správu. Vari je také správanie v poriadku? Podľa mňa to v poriadku nie je. Keď má niekto niekoho rád, tak sa s ním určite nerozíde cez správu, ale aspoň mu to povie osobne do očí ako normálny človek. 

s

No áno, lenže dnešná doba je úplne iná a to skoro vo všetkom. Predtým vzťahy vydržali napríklad aj tridsať rokov, dnes sa pomaly vzťahy po ročnej známosti rozpadajú. Nie je to škoda? Ja myslím že je. Ale je to na nás samých, či sa nám vzťah rozpadne, alebo nie. Záleží na našom charaktere, povahe, akí sme. A ja by som sa možno nikdy nebola schopná s partnerom rozísť cez správu. Príde mi to úbohé a navyše to nie je správne. Ako sa má potom ten druhý človek cítiť? V dnešnej dobe hľadať normálny vzťah je ako hľadať ihlu v kope sena, bohužiaľ je to tak. Určite to poznáte tiež, tak hlavne buďte v pohode.