Ktorá diéta je tá správna? Táto otázka trápi veľa ľudí už niekoľko rokov a asi každý z nich by rád poznal správnu odpoveď. S mnohými krátkodobými diétami sa spájajú tri problémy. Za prvé sa nedajú dodržiavať dlhodobo, za druhé oslabujú naše svalstvo a strácame pri nich fyzický silu, no a do tretice sa nezameriavajú primárne na spaľovanie tukových zásob.

A toto je dôvod, prečo pre mnohých ľudí predstavuje ketodiet Prodietix revolúciu, ktorá by konečne mohla byť efektívna, pretože myslí na vyššie spomenuté faktory.

chudnutie, nohavie

Zatiaľ čo pri iných redukčných diétach spálime asi 60 % z tukových zásob, 40 % zhodíme zo svalstva, ktoré tým pádom oslabíme, čo nie je zdravé a ide takisto o neželaný estetický efekt, čo sa poznačí na našom tele. V neposlednom rade nepremyslenou diétou ohrozujeme zdravú a prirodzenú funkciu nášho metabolizmu, ktorého zdravá funkcia je pri chudnutí veľmi dôležitá.

Aby sme zachovali zdravú funkciu svalstva a takisto metabolizmu, je dôležité pri diéte konzumovať bielkoviny. Vlastne zvýšiť ich príjem a vsadiť na takzvanú bielkovinovú diétu. Druhým faktorom je zasa účinné spaľovanie tukov, ktoré sa dá dosiahnuť nízkosacharidovým stravovaním.

jedlo na tanieri

Očakávaným cieľom je v takomto prípade to, aby sme v našom telo dosiahli ketózu. Prirodzený proces, kedy v následku nízkeho príjmu sacharidov prichádza telo o tieto primárne zdroje energie. Tým pádom prejde do stavu, v ktorom si za primárny zdroj spaľovania nezvolí sacharidy, ale tukové zásoby. Tie vlastne slúžia ako taký „záložný zdroj“ a telo po nich siahne prioritne vtedy, ak má nedostatok cukrov, resp. sacharidov. Tým pádom sa tukové zásoby začnú spaľovať efektívnejšie a rýchlejšie.

  • Táto ketogénna diéta má detoxikačný charakter, zároveň je vhodná pre tých, čo hľadajú rýchlu cestu k odbúraniu tukov a straty nadbytočných kíl. Je to účinný a rýchly spaľovač tukov.

Nezařazené