Niekde sa dočítate o výbornom produkte a inde o ňom čítate len zlé recenzie. Tak to býva aj v prípade nosiča. Nosič pre bábätka je jednými mamičkami vychvaľovaný a obľúbený, no druhé mamičky ho odsudzujú. Je nebezpečný pre dieťatko? Má vplyv na zlý vývoj jeho pohybového aparátu? Ak čítate takéto recenzie na ergonomicky nosič pre dieťatko, overte si jeho zdroje. Niektoré premotivované mamičky môžu odcudzovať ergonomický nosič aj bez toho, aby mali o ňom akékoľvek informácie.

 

bábätko

Len preto, že niektorým ročníkom sa ergonomický nosič nepáči ešte neznamená, že musí byť aj zlý. Práve naopak. Je mnoho štúdií, ktoré potvrdzujú, že ekonomický nosič je úplne bezpečný pre zdravie dieťatka. Dieťatko je v ňom uložené tak, aby bolo v prirodzenej polohe, nič ho netlačilo a nič ho neobmedzovalo. Ergonomický nosič má veľkú výhodu aj pri vzťahu mamička bábätko. Najmä pri malých novorodeniatkach je prítomnosť dieťatka blízko mamičky nevyhnutná. Ak je spokojná mamička je bábätko. Ergonomický nosič vám môže uľahčiť prvé týždne s bábätkom aj pri detských kolikách. Ak vaše novorodeniatko bude trápia koliky, práve ergonomický nosič je veľmi dobrou pomôckou.

 

bábätko

 

Bábätko sa pri vás upokoj a môžete pokračovať v činnosti, ktorú pri plačúcom bábätku nestíhate. A ergonomický nosič takisto účinne pomáha aj pri refluxe. Mamičky, ktoré zažili bábätko s refluxom určite vedia, aké obmedzujúce je bábätko, ktoré neustále vracia. Ergonomický nosič zachová bábätko v zvislej polohe a zabráni, aby sa pri reflexe udusilo. Samozrejme, všetkého veľa škodí. A ako potrebuje byť bábätko pri mamičke, tak potrebuje aj chvíľku kľudu vo svojej postieľke. Každé dieťatko potrebuje tráviť hodiny aj v ľahu. Jedna vec je istá, ak túžite po ergonomickom nosiči a chcete si užívať pritomnosť svojho novorodeniatka čo najviac ergonomický nosič že pre vás tou pravou pomôcku. Nebojte sa chodiť na prechádzky s nosičom a užiť si tak krásne chvíle.