Pokojný život bez nečakaných udalostí, ktoré nám ho znepríjemnia, si prajeme všetci. Existujú však okolnosti, ktoré nás donútia riešiť havarijné stavy a ktorým sme mohli predísť, ak by sme venovali dostatok pozornosti prevencii. Kanalizačné potrubie patrí medzi zariadenia, ktoré si prevenciu vyžadujú.

odtok, voda

Čisteniu kanalizačných potrubí sa venujú profesionálne firmy, ktoré majú na túto činnosť vybavenie a profesionálnych pracovníkov. Kdekoľvek na Slovensku sú k dispozícii nonstop, 24 hodín denne aj počas voľna či sviatkov. Nitrania sa tiež môžu v prípade potreby obrátiť na krtkovanie nitra Ab-krtkovanie firmu, ktorá vykonáva krtkovanie a čistenie kanalizácie spolu s monitoringom, trasovaním a ďalšími inštalatérskymi prácami.

Spomínaná firma ponúka:

-čistenie upchatého WC

-čistenie kanalizácií a potrubí

-čistenie odpadových výleviek

-čistenie kanalizačných stúpačiek

-čistenie odtokov drezov a umývadiel

-čistenie dažďových vpustov a podobne

Upchaté potrubie sa dá vyčistiť dvoma spôsobmi, a to vysokotlakovým a elektromechanickým. Čistenie pomocou vysokého tlaku vody so sebou nenesie takmer žiadne riziko poškodenia potrubia a dá sa vykonať aj bez vstupu do objektu. Na jeho realizáciu je potrebné vysokotlakové vodné čerpadlo s napojenou dlhou hadicou, na konci ktorej je tryska. Tá je vymeniteľná za iné s rôznymi otvormi.

Toto čistenie je výhodné, lebo:

-nehrozí tu takmer žiadne riziko poškodenia potrubia

-je rýchla obnova prevádzky potrubia

-čistením sa životnosť potrubia predlžuje

construction-2753799_640

Elektromechanické čistenie je vhodné prevažne v menších priestoroch a bytových domoch, všade tam, kde sa nedá využiť čistenie tlakovou vodou, pretože by hrozilo zaplavenie priestorov. Vykonáva sa pomocou elektromechanického stroja, ktorý môže mať rozličné nadstavce a oceľovú špirálu. Tie sa napoja na stroj a točia sa a zároveň vibrujú. Tieto dva pohyby sú schopné odstrániť aj tvrdé usadeniny a nečistotu z povrchu potrubia. Má svoje výhody:

-je vhodné aj do malých priemerov potrubí

-odstránenie nečistôt je dokonalé

-nehrozí tu vyplavenie odpadu z kanalizácie

-nezaťažuje životné prostredie

-cena jeho použitia nie je vysoká

Nezařazené