V úvode tohto článku, sa chcem veľmi ospravedlniť za jeho titulok. Pod slovíčkom „kamarát“ mám totiž namysli mužský pohlavný úd. Vždy sa mi takéto názvy naozaj nepozdávali, no keď sa u mňa objavili poruchy erekcie, o čom so sa rozhodol dnes napísať, nejako mi nešiel tento názov z hlavy.
Chcel by som sa s vami podeliť hlavne o moju osobnú skúsenosť, ktorá vám môže, aspoň si to myslím, pomôcť pri podobnej situácii. Keď prišlo moje prvé zlyhanie, mal som pocit, že už nič nemá zmysle. Nebudem zo seba robiť svätého. Sex som ma vždy rád. Rád ho má a dúfam, že aj ešte veľmi dlho rád budem mať. Preto bolo pre mňa toto zistenie úplnou katastrofou. V podstate som celé dni nemyslel na nič iné. Stále som sa trápil tým, že niečo také sa predsa mne stať nemohlo. Čo bolo najväčšou chybou? No to, že som návštevu lekára kategoricky odmietal. Muž v džínsoch, hore bez sedí na dlážke so sklonenou hlavouPredpokladám, že podobne bude reagovať minimálne polovica z vás. A to je presne to, na čo vás chcem upozorniť. Odhoďte akýkoľvek ostych a okamžite utekajte k lekárovi. Ak by som to takto urobil aj ja, mohol som si ušetriť niekoľko mesiacov depresie a sebatrýznenia. Doktor urobil niekoľko rýchlych vyšetrení, zobral mi krv a predpísal nejaké výživové doplnky. Taktiež mi poradil ako upraviť životosprávu a rozobral užívanie tabletiek na erekciu. Asi po takých dvoch týždňoch, bolo všetko zas po starom. Muž v bielom tričku bozkáva ženu v hnedom tričku
Navyše musím priznať i to, že moje trápenie celú situáciu len zhoršovalo. Sexu som sa začal doslova vyhýbať, pretože som sa strašne bál toho, že dôjde k podobnej situácii. Môj „kamarát“ tak nedostával tréning, čo mu teda vôbec nepomohlo. Práve naopak, erekcia bola ešte slabšia.
Vrátim sa ešte na chvíľku k samotnému vyšetreniu. Naozaj nešlo o nič strašné. Celé vyšetrenie netrvalo dlhšie ako dvadsať minút, bolo bezbolestné a ani som sa až tak nečervenal. Preto netreba robiť hlúposti a problém začať riešiť čo najskôr.