Držíte ketodiet? To sa asi neviete dočkať tretej fázy, kedy si budete môcť dať aj niečo iné ako čisto proteínové jedlá v sáčkoch. To je síce povolené už aj vo fáze druhej, no predsa len, výber povolených surovín, je omnoho menší. my sa pozrieme na tri chutné pokrmy, ktoré i od tretej fázy môžete dopriať bez výčitiek svedomia.Tekvicový chlieb, semená bazalka a olivový olej v miske.jpg

Problémom je múka
Nechytajte sa za hlavu, vieme, že chlieb nie je počas ketodiety povolený. Tento chlieb, však v podstate ani nie je chlebom. Dôvod, prečo nesmiete konzumovať pečivo, je vysoký obsah sacharidov. Aj keď múka nie je sladká, je plná cukrov. Ak si však pečivo pripravíte bez pšeničnej múky, môžete si ho dopriať aj počas bielkovinovej diéty.

Zakázané múky
Nemôžeme nespomenúť aj druhy múk, ktoré síce nie sú z pšenice ani z raže, no sacharidy obsahujú. Vyhnite sa určite múke kukuričnej a tekvicovej. Obe tieto druhy zeleniny, môžeme označiť za sacharidové bomby. V tretej fáze diéty je síce povolené konzumovať kukuricu aj tekvicu, no bude lepšie, ak si ich doprajete v čerstvom stave.

Suroviny si môžete vybrať
Teraz už viete, že najväčším problémom je múka. Tá však nemusí byť vyrobená len z pšenice alebo z raže. Poznáme napríklad múku hrachovú, ktorá je bohatá práve na bielkoviny alebo múku ryžovú. Práve tieto dva druhy, sú pri proteínovej diéte najvhodnejšie. Hrach aj ryžu, môžete od tretej fázy jesť aj v normálnom stave, takže ani v podobe múky, nie sú problémom. Samozrejme, ak ich budete konzumovať s mierou. Okrem múky, budete potrebovať vajíčko, vodu, soľ a kypriaci prášok.Zeleninový šalát z avokáda a cukety s kockami chleba.jpg

Postup prípravy
Začneme prípravou, pretože tá je trochu iná ako pri klasickom chlebe. Nebudete používať droždie, pretože to obsahuje sacharidy taktiež. Nahradíte ho kypriacim práškom, ktorý sa postará o krásne nadýchaný chlebík alebo iný druh pečiva, ktoré si pripravíte.
Všetko ostatné je jednoduché. Suroviny zmiešajte, vypracujte do cesta a dajte upiecť.