Diabetici by nemali, a to v žiadnom prípade, trpieť nadváhou. Realita je však mnohokrát úplne iná. Niekedy ide o pomalší metabolizmus, no vo väčšine prípadov za týmto problémom stojí zlá životospráva. Málo pohybu, konzumácia mastných jedál a tak ďalej. V prvom rade je potrebné podotknúť, že takýto životný štýl je, pre diabetika, absolútne nevhodný. Pokiaľ ste však schybili a teraz chcete s kilogramami navyše niečo urobiť, dajte si veľký pozor na to, akým spôsobom budete chudnúť.Človek pripravuje jedlo zo zeleniny

Jednou z veľmi populárnych metód na chudnutie, sa v poslednej dobe stala bielkovinová diéta Prodietix. Jej princíp spočíva vo vysokom príjme bielkovín a úplnom vylúčení sacharidov a tukov zo stravy. Ľudia, ktorí diétu vyskúšali, si ju naozaj len a len pochvaľujú. Ketónová diéta je pritom prospešná aj v rámci znižovania cholesterolu a celkového zdravia, a to bez vedľajších negatívnych účinkov. Ak si človek prečíta o všetkých týchto výhodách, môže sa zdať, že ide o ten najlepší spôsob chudnutia aj pre diabetika. Bohužiaľ to tak nie je. Pri prvom type diabetu je takmer nemožné vylúčiť zo stravy cukry. Veď si predstavte situáciu, že máte hypoglykémiu. Pri druhom type cukrovky je táto diéta možná, avšak iba po dôkladnej porade s vašim diabetológom.
Osoba si meria glykémiu

Na druhej strane treba podotknúť, že potravinové jedlá sú plné bielkovín a iných dôležitých látok pre ľudský organizmus. Navyše neobsahujú sacharidy, takže diabetik ich môže konzumovať bez toho, aby si musel pichať inzulín (samozrejme, že treba prihliadať na aktuálnu glykémiu, pohyb atď) Preto nič nepokazíte tým, ak si takúto dobrotu pripravíte niekoľkokrát do dňa, bez dodržiavania všetkých ostatých zásad bielkovinovej diéty. Strata hmotnosti síce nebude tak rapídna, no svojmu zdraviu len prospejete. Pokiaľ chcete chudnúť s diabetom, snažte sa najmä dostatočne hýbať, nejesť mastné jedlá a ani so sacharidmi to nepreháňajte.