Ako náhle pri postavení sa na váhu zistíte, že máte nejaké kilá navyše, tak nastane poplach v podobe hľadania spôsobov ako rýchlo a efektívne schudnúť. Je mnoho spôsobov, ale všetky vedú k tomu istému a síce začať od zmeny stravovania.
Jedným z obľúbených a hlavne efektívnych prostriedkov na chudnutie je bielkovinová dieta, ktorej sa inak tiež hovorí proteínová či bezsacharidová.Jej princípom je zníženie príjmu sacharidov a tukov a zvýšenie prísunu práve zmienených bielkovín.

zeleninový salát

Je to z toho dôvodu, že zníženie prísunu tukov a cukrov vedie k tomu, že si telo začne brať tieto látky zo zásob, ktoré má v tele a tým pádom spaľovať uložené zásoby tukov. Vyšší prísun bielkovín má zase za účel chrániť svalovú hmotu, aby zostala zachovaná, pretože často práve pri chudnutí dochádza k tomu, že telo spaľuje aj svalovú hmotu.

V čom spočíva jedálniček?

Stavu, ktorý v tele nastáva pri tomto procese sa hovorí ketóza.Jednoducho sa telo začne brániť nedostatku tukov a sacharidov a začne si z mastných kyselín vytvárať ketóny. Jedná sa o celkom prirodzený biologický stav a všetky potrebné živiny sa do tela dostávajú pomocou zdravej a vyváženej stravy.

hubnutí

Obsahom tejto diéty sú potraviny ako nie príliš tlsté mäso, ryby, nízkotučné mliečne výrobky, vajíčka, dostatočné množstvo zeleniny a podobne. Vylúčiť je potrebné pečivo, ryžu, cestoviny, sladkosti, tlsté a údené mäso, smažené výrobky, sladkosti a napríklad i zemiaky.
Vďaka týmto opatreniam sa budete e cítiť plní energie, nebudete mať pocity hladu ani chuť na sladké a váš jedálniček bude zdravý a obsahovať všetko potrebné pre vaše telo i zdravie.

Pripravovať si zdravé jedlá občas zaberie viac času a sprevádza to tiež hromada kontroly a počítania, ale našťastie si môžete všetko zjednodušiť komfortom objednávania proteínovej stravy v podobe hotových jedál, nápojov či zdravých polotovarov, z ktorých si všetko jednoducho a rýchlo pripravíte.

Nezařazené