Výhody sklenených interiérových prvkov sú všeobecne známe, preto ich architekti interiérov budov v súčasnosti pravidelne využívajú. Modernú architektúru bez sklenených stien a dverí si už dnes nevieme ani predstaviť, preto tieto prvky často vidíme v mnohých moderných kancelárskych budovách, nákupných centrách a v poslednom čase aj čoraz viac v modrených rodinných domoch. Sklo je jednoducho nadčasový materiál s dlhou životnosťou a veľmi jednoducho údržbou, ktorý neuveriteľne presvetľuje a opticky zväčšuje všetky priestory, v ktorých sa nachádza.

sklenené dvere

V prípade záujmu o vhodné sklenené prvky si vždy všímajte kvalitu a hrúbku skla, ktorú vám budú rôzne firmy ponúkať. Dnes je už bezpečnostné sklo dostatočnej hrúbky úplnou samozrejmosťou a dôležité sú tiež rôzne povrchové úpravy umožňujúce výrobu sklenených tabúľ s estetickými vzormi. No väčšina klientov nevenuje pozornosť veľmi dôležitej súčasti všetkých sklenených dverí a stien, ktorými sú kovania na sklenené prvky.

kúpeľňa

Kovania na sklenené dvere spolu so sklenenými tabuľami tvoria jeden celok, takže funkčnosť dverí zo skla je bez vhodného kovania nemožná. Preto je rovnako dôležitý nielen výber kvalitného skla, ale vysoké nároky sú kladené aj na kovové prvky zabezpečujúce stabilitu a funkčnosť dverí. Tieto kovové kovania na sklenené dvere musia pôsobiť veľmi esteticky, vyžaduje sa od nich vysoká životnosť a vizuálna nemennosť. Rovnako aj údržba kovaní musí byť veľmi jednoduchá ako je to u skla, preto sú najčastejšie kovania na dvere zhotovené z kvalitnej nerezovej ocele. Ide o prvky ako sú dverové a bodové úchyty, madlá, posuvné systémy alebo montážne profily. Pri výbere nekvalitného kovania budú tieto dôležité súčasti sklenených prvkov po krátkom čase nefunkčné alebo budú na nich viditeľné stopy opotrebovania. Preto si vyberajte vždy dodávateľa vašich sklenených dverí a iných sklenených súčastí aj na základe kvality dôležitých kovových komponentov.