Vonku zúri zima alebo je zlé počasie? Trápi vás to, že nemôžete ísť so svojimi deťmi na detské ihrisko? Existuje množstvo indoorových aktivít a hier pre deti. Tak, ako sa zahráte s vašimi deťmi doma? Existuje naozaj veľa hier na doma. Sú nimi rôzne spoločenské hry, hry s loptami, kreatívne hry a podobne. Kreatívne hry pomáhajú deťom budovať ich kreativitu, rozvíjajú fantáziu a predstavivosť a musia byť aj trošku zručnými, aby zvládli vytvoriť naozaj niečo pekné a možno aj užitočné. Na trhu sú aj rôzne koráliky a pomôcky, ktorými sa vaše dieťa môže zahrať na dlhší čas.

 

kreslenie

 

Môže si vytvárať rôzne obrázky, náramky a iné veci, z ktorých bude mať veľkú radosť. Deti si môžu sami vyrobiť to, čo sa im páči. Navyše, ak by sa ich výrobky časom pokazili, môžete ich pokojne vyhodiť. Na výrobu nepotrebujú drahé pomôcky, úplne im postačia bežné drobnosti a veci, ktoré nájdete aj vo vašej domácnosti. Deti ľúbia vytvárať niečo z papiera, kartónu, lepiť, strihať, vyfarbovať a tvoriť. Stávajú sa pomocou týchto kreatívnych hier omnoho zručnejšími a schopnejšími niečo sami vytvoriť. Navyše môžete takéto veci tvoriť priamo so svojimi deťmi. Uvidíte, ako sa potešia.

 

varenie

 

Medzi obľúbené hry, ktoré môžete spolu vykonávať doma s deťmi, patrí určite aj varenie alebo pečenie. Deti ľúbia pomáhať v kuchyni. Láka ich predstava, že potom vyrobené jedlo alebo koláčik môžu spapať. Radi sypú múku alebo miešajú vareškou. Samozrejme, malým deťom určite nedávajte do ruky nôž, mohli by sa poraniť. Vždy dbajte na bezpečnosť svojich detí a v kuchyni najviac. Vždy buďte pri nich, neodbiehajte inde. Musia byť stále pod dozorom. Pri varení alebo pečení si môžete navyše aj pustiť svoje obľúbené pesničky, ktoré vašu náladu hneď rozveselia. Či pesničky, či rozprávky, nezabudnite na to, že práve varíte alebo pečiete. Dajte pozor, aby vám jedlo alebo koláčik neprihorelo.