Snažíte sa žiť zdravo? Snažíte sa pre svoje zdravie urobiť niečo viac, ako je nutné? Na to, aby sme žili zdravo je potrebné dopriať nášmu telu dostatok pohybu. Takisto by sme mali prehodnotiť aj náš životný štýl. Niekedy však stačí aj malá zmena v našej životospráve a zmeníte veľa. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že by ste prestali piť kávu alebo čaj? Kofeín je pre naše telo v podobe kávy alebo zeleného čaju prospešný.

matcha

Vymeňte čiernu kávu za zdravú matchu

Matcha čaj je posledné roky veľmi obľúbeným nápojom. Prečo je tomu tak? Matcha je odroda kvalitného zeleného čaju, pestovaného priamo v ďalekom Japonsku. Japonci už od nepamäti vedeli, aké účinky má zelený čaj na naše zdravie. No kvalitný zelený čaj. A tým je práve matcha čaj. Matcha sú lístky silného zeleného čaju, ktoré sú ďalej spracované do podoby matcha zeleného prášku. Práve ten môžeme dostať aj k zakúpeniu.

matcha

Matcha prášok

Matchu zelený čaj si môžete kúpiť v podobe zeleného prášku. Z neho si môžete aj v pohodlí domova pripraviť matcha čaj alebo matcha latte. Matcha čaj pripravíte veľmi rýchlo a jednoducho. Stačí vám zaliať prášok prevarenou vodou o teplote 60 stupňov Celzia. Tak docielite zachovanie všetkých látok v matcha čaji. Matcha latte nie je o nič zložitejšie pripraviť. Namiesto vody použijete mlieko. Mlieko môžete napeniť aj v klasickom šejkri. Pre lepšiu chuť nezabudnite na sladidlo. Najlepšie prírodné sladidlo ako napríklad javorový sirup. Matcha čaj alebo latte si môžete dnes dopriať už v takmer každej kaviarni. Ale jednoducho si ich pripravíte aj doma. ale prečo je dobré piť matchu? Matcha čaj má silné antioxidačné účinky, ktoré priaznivo pôsobia na náš organizmus. Preto neváhajte a kúpte si kvalitný matcha prášok ešte dnes a urobte krok k svojmu zdravšiemu ja. Kvalitný matcha prášok si môžete zakúpiť na totalvital.sk.