V prvom rade je treba povedať, že mať terasu alebo priestranný balkón je v dnešnej dobe naozaj veľmi príjemné. Môžete si posedieť, vypiť nejaký ten drink alebo šálku kávy a byť na čerstvom vzduchu, prípadne na slniečku. Keď sú teplejšie dni je to obzvlášť pohodlné a žiaduce byť vonku a užívať si čerstvý vzduch. Či už sedíte v záhrade alebo na balkóne v obytnom dome je dobré mať pod kontrolou všetky aspekty, ktoré vystavovanie sa slnečnému žiareniu obnáša. Dnes už totiž UV lúče nie sú úplne to, čo bývalí a môžu spôsobovať určité problémy. Preto sa ľudia pred žiarením patrične chránia, a to najmä v letných mesiacoch, keď je slnko prudké a doslova až agresívne.

terasa

Ochrana pred slnkom a UV žiarením na terase https://www.screenoverolety.sk/ochrana-pred-slnkom-a-uv-ziarenim-na-terase-alebo-balkone-ako-screenove-rolety-zabezpecuju-vas-komfort-a-zdravie/ Môže byť aj pre vás veľmi praktickým a efektívnym riešením, ako zvýšiť ochranu seba a svojej rodiny pred UV lúčmi. Screenové rolety sú ideálnym riešením, nakoľko sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré žiarenie veľmi efektívne zachytávajú. Podobná roleta zachytí až 97 % UV žiarenia. Materiály sú zároveň odolné voči vplyvom prostredia, počasiu a nečistôt.

roleta

Navyše, rolety sa dajú vymerať a prispôsobiť presne na priestor, ktorý doma máte a kde chcete tieto mimoriadne moderné a účinné zariadenia umiestniť. Dajú sa objednať v rôznych prevedeniach, rozmeroch s voľbou rôznych ďalších parametrov, ktoré sa dozviete napríklad na webových stránkach. Rolety dokonca pomáhajú znižovať teplotu nakoľko zachytávajú slnečné žiarenie. Vytvoria vám tak príjemný tieň, chládok a priestor pre dokonalú relaxáciu v horúcich letných dňoch. Sú vhodné nateraz sú, balkón, altánok či iné priestory, kde sa dajú rolety upevnenia namontovať. Používajú sa dokonca aj na presklené veľké okná v apartmánoch, domoch alebo bytoch.