Mnohí z nás si byt bez balkóna ani nevedia predstaviť a pri hľadaní nového bývania je balkón jednou z nevyhnutných súčastí nového bytu. Umožňuje spojenie s vonkajším svetom, v čase, keď nemôžeme vybehnúť do prírody, tak sa aspoň posedením na balkóne tešíme z príjemnej atmosféry či teplých slnečných lúčov. Zároveň si tam môžeme vytvoriť oázu z pekných farebných rastlín.

Matné sklo je jedným z variantov

Bezpečnosť stavieb sa netýka iba statickej oblasti, spĺňať normy rozličných odvetví musia aj ostatné súčasti budov, týka sa to aj schodísk či balkónov, na ktorých nesmie chýbať zábradlie. Ide o bezpečnosť všetkých užívateľov tejto časti priestoru, balkóny sú využívané obyvateľmi bytov každý deň, preto je dôraz na kvalitu zábradlia pochopiteľný. Spolu s ňou však svoju rolu zohráva aj jeho dizajn a vypracovanie či použitý materiál.

Najčastejším materiálom na výrobu zábradlia je aj dnes drevo, ale spolu s ním sa do popredia dostáva aj oceľ, hliník či nehrdzavejúca oceľ spolu so sklom. Spájaním materiálov je možné dosiahnuť zabradlie na balkon netradičné efekty a zaujímavé dizajnové prvky stavieb. Nehrdzavejúca oceľ v podobe zábradlia na balkóne je dobrá voľba, lebo má dlhú životnosť, udržiavať ho treba iba utieraním a leštením, tak zostane dlho v perfektnom stave.

Výškové budovy môžu byť upravené rôzne

Takisto typ zábradlia je možné vďaka tomuto materiálu vytvárať v rozmanitých štýloch, môže byť stĺpikové alebo v spojení so sklom. Oceľové tyče sa spájajú do konštrukcie, ktorá je kotvená na boku alebo zhora podlahy, tyče môžu byť tenké, hrubšie, točené, hranaté, okrúhle, možností sú tisíce. Okrem klasického stĺpikového typu sa obľube teší aj spájanie skla s kovom. Navyše, ak použijete sklenenú výplň medzi tyčami, bude to mať nečakaný efekt, pri použití netradičnej povrchovej úpravy skla bude dokonca originálnym oživením aj fasády budovy. Bezpečnostné sklo je nutnosť, jeho vzhľad je však v rukách dizajnéra či investora, ale ponúka mnoho variácií, od číreho cez matné, pieskované, farebné alebo upravené grafickou potlačou priamo na sklo a podobne. Na takto upravenom balkóne bude radosť vychutnávať si kávičku počas krásnych slnečných dní.