Čo by malo byť na prvom mieste? Láska k partnerovi alebo k deťom? Deti sú vlastná krv, no nevyberáme si ich aké budú. Partnera sme si vybrali. Srdcom, možno niekto aj rozumom, ale vybrali. Tak už ste sa rozhodli, ktorá láska je tá podstatnejšia? Dá sa to vôbec ohodnotiť alebo povedať?

muž šepká žene

Láska k deťom

Je to tá najkrajšia vec, ktorá sa vám môže stať v živote, že budete mať deti. Sú radosťou a naplnením vášho dovtedy nudného a nenaplneného života. Spestria vám vaše nezáživné dni. Urobia váš život krajším a naplnenejším. Budete šťastnejší, ak si budete v aute viesť dve, či tri ratolesti, ktoré vám budú pri šoférovaní hovoriť, aký pekný mali dnes deň. Niekto si to ani len nevie predstaviť, aké to bude. No, keď sa to stane, tak by už nemenil za nič na svete. Často sú ženy tie, ktoré majú väčšiu túžbu po deťoch ako muži. Tí si až tak dobre neuvedomujú, čo ich čaká a prečo by sa vlastne mali dobrovoľne nechávať presviedčať na deti. Je im dobre tak ako sú a nepotrebujú k šťastiu deti. Aspoň teda väčšina. Keď sa nechajú obmäkčiť, tak si zvyknú alebo sú dokonca aj vďační za tie poklady, ktoré majú.

pár skáče

Láska k partnerovi

Táto láska by mala byť pre nás prvoradá. Hoci máme deti, stále by sme nemali zabúdať na svojho partnera. Aj ten potrebuje nehu, pohladenie, pozornosť a lásku. Bez toho niet dobrého vzťahu. Potom si partneri hľadajú niekoho iného kto im poskytne tieto veci, či na sex priváte alebo niekde inde. Na internete, cez zoznamku alebo si len tak píšu s umelou inteligenciou. A čo vy viete, možno v krčme sa im zapáči nejaká iná žena, ktorá k nim bude pozornejšia. Tak na nich nezabúdajte. Práve z vašej spoločnej lásky vznikli vaše deti. Oni vyrastú a opustia vás. No, partner vám zostane navždy. S vami. Tak ako by to malo byť. V dobrom, aj v zlom. V zdraví, aj v chorobe. V šťastí, aj v nešťastí.