Rýchlospojky WAGO – 2 komorová Ledprodukt slúžia na prepojenie 2 vodičov. Tým, že sa prepoja 2 vodiče vedú elektrické napätie a to môže putovať ďalej k ďalšiemu obvodu. Môže sa využiť aj pri vodičoch, keď sú krátke a nemáme po ruke dlhšie. Ak chceme prepojiť 2 vodiče WAGO spojkou, potrebujeme veľmi malé vodiče, pretože väčšie vodiče sa tam nemôžu vojsť. Používajú sa tak, že dve vodiče ktoré chceme prepojiť dáme do dierok. Jeden do jednej a druhý do druhej a potom obidve vodiče musíme poistiť a to docielime tak, že obidve plastové krytky stlačíme a musíme počuť cvaknutie.

2-komorová WAGO spojka typ 221

WAGO spojka sa dá použiť v elektroinštalačných obvodoch, najmä svetelných ale aj pri normálnych elektrických obvodoch, kde ich potrebujeme. WAGO svorky nemusia byť len 2 komorové, dokonca vyrábajú sa od dva až po osem komorové, kde vieme pripojiť až osem vodičov. WAGO spojku tvorí pružinový spoj, vďaka jeho tvorcovi sa začali vyrábať WAGO spojky a majú dlhoročnú tradíciu, od minulého storočia až po prítomnosť. Výhody WAGO spojok sú hlavne tie, že nie sú veľmi drahé, sú kvalitné, sú ľahké na použitie, a nezaberajú taktiež veľmi priestor. Ich inštalácia je veľmi rýchla a vydržia až niekoľko desiatky rokov i v zaprášenom prostredí.

Elektrická skrinka s ističmi a vodičmi

Niektoré WAGO spojky umožňujú spojenie aj hliníkových vodičov s medenými. To sa využíva najmä pri prerábaní elektrických rozvodoch a celkovo zapojenia v starých domoch a bytovkách, kde sa robia nové rozvody. V starých obvodoch sú väčšinou hliníkové vodiče a to pri prerábke starého domu treba vymeniť. Hliník je potrebné vymeniť za meď. Hliník je síce lacnejší ale oproti medi má veľa nevýhod. Tou najväčšou nevýhodou hliníka je, že sa veľmi láme a tenké vodiče to dlho nevydržia v starých rozvodoch. Hliník taktiež pod skrutkami môže tiecť a skrutky sa môžu jednoducho odskrutkovať a prestávajú viesť elektrické napätia a tam vzniká porucha, preto ak máte hliníkové vodiče, musíme kontrolovať či sú skrutky správne dotiahnuté, samozrejme nie pod napätím.