Keď ste mladý, život je skutočne gombička. Všetko je super. Je vám fajn. Myslíte si, že vám celý svet leží pri nohách. No až po škole skutočne zistíte, že vám pri nohách neleží nič, iba ak tak vy sami. Začnete chodiť na pohovory a zo začiatku vôbec neuspejete. Tak sa prejedáte, aby ste zajedli smútok. Potom máte zase pocit, že sa vám v niečom nedarí. Oklame vás partner, máte problémy s rodinou, nezvládate platiť účty. Je to tak. Opäť raz začnete jesť a teda aj priberať. A postupne zistíte, že skutočne viac priberáte ako rysujete a vaše telo sa zaobľuje do jednej veľkej guličky. To však ešte stále nič neznamená.

maso

Môžete to zvrátiť.
Môžete s tým bojovať.
Môžete sa tomu postaviť.

A dokonca aj vyhráte, ak sa teda budete naozaj veľmi snažiť. Myslite na to a uvidíte sami. Uvidíte, že ak to bude za to stáť, tak sa vám to naozaj podarí. Chudnutie je predsa ako beh na dlhé trate. Stačí, keď vytrváte aj vtedy, keď to bude naozaj ťažké. Vtedy zistíte, kým skutočne ste. A to vás naozaj posunie ďalej. Nie nejaké trápne slová. Ale toto. Na to však potrebujete pomocníka. A tým vám bude jednoznačne práve bielkovinová diéta. Máte pocit, že je to hlúposť? Že to nie je určite nič pre vás. Nemáte ani tú najmenšiu predstavu o tom, ako veľmi sa mýlite. Musíte to však skúsiť bez toho, aby vás na to niekto upozorňoval. Stravovať sa jednoducho však nestačí. Musíte myslieť dopredu.

cvičení

Musíte byť človek, ktorý premýšľa, predtým, než niečo urobí. Vaše svaly sa budú formovať iba cvičením a na to by ste určite mali myslieť. Myslite na to, verte tomu, buďte si verný. A uvidíte. Chudnutie je proces, nie liečba. Musí to byť váš životný štýl. Ale nesmiete to preháňať, aby ste sa nedostali do nežiaducich problémov. Takto to jednoducho funguje, buďte si tým istý. A nebojte sa. Strach je vaším jediným nepriateľom.