Aj napriek tomu, že vo všeobecnosti sa témy ako štíhla línia, spaľovanie tukov, udržiavanie váhy, diéta,… pripisujú skôr k ženským „záľubám“, muži nie sú a nemali by byť v tomto smere výnimkou. Prečo?
Zaujímavosťou je možno fakt, že ženám ide od prírody spaľovanie tukov predsa len o niečo ťažšie, než je tomu v prípade mužov. Zatiaľ čo ženské telo a jeho genetická výbava má tendenciu z prijatej potravy tvoriť tuky na stehnách a v okolí bokov, tak je známe, že u mužov má prijímanie potravy tendenciu tvoriť svalovú hmotu. Pochopiteľne však voľbou nezdravého životného štýlu a pravidelnou konzumáciou nesprávnej stravy môže byť prebytočný tuk viditeľný aj u mužov a zasa naopak žena, ktorá zvolí správny jedálny lístok a životosprávu, môže vyzerať atleticky.

Žena v bazéne, ženské krivky, ženské telo, sexi.jpg

  • Svalová hmota a tvorba tuku sa však dá regulovať vhodnou diétou, čoho dôkazom je stále známejšia ketodiet.

Na druhej strane by sa ale tvorby tukových zásob (tých nadbytočných) mali báť predovšetkým muži.
Ako už bolo povedané, ženské telo má potenciál ukladať tuky v okolí bokov, stehien a sedacieho svalstva, čo z hľadiska tvorby prirodzeného množstva nie je žiadny zásadný problém. Nie je tu viditeľné riziko ohrozenia zdravia a popravde ani vzhľadu či sexepílu. Primerané obalenie týchto partií pôsobí ako symbol ženskosti, plodnosti a zdravia, čo mnohí muži považujú za atraktívne. Vlastne rovnako tak, ako je symbolom mužnosti svalstvo či mohutnejšia stavba vrchnej časti tela.

Tučný muž, veľké brucho.jpg

U mužovsa tuk rýchlejšie zmení na svalstvo, avšak ukladanie nadbytočného tuku sa prejaví tým, že ho je vidieť predovšetkým v brušnej oblasti. V tomto prípade ale nevravíme len o akejsi chybičke krásy, https://www.databazeknih.cz/knihy/linie-krasy-188409 ale o niečom oveľa závažnejšom. Keďže sa tuk tvorí v tejto oblasti je oveľa rizikovejšie, že napadne, respektíve obalí životne dôležité orgány.