Výber matraca je podstatná vec, ak máte záujem spať pohodlne a bez zbytočných bolestí chrbta po prebudení. Jedna vec je výber postele, ktorá je dominantným kúskom každej spálne a druhá vec je výber správneho matraca. Tvrdenia typu, čím mäkší matrac, tým lepší, už dávno neplatia a pre niektorých z vás opak môže byť pravdou. Výber matraca je individuálna záležitosť. Rozlišujem štyri stupne tvrdosti matracov. Pre tých z vás, ktorí máte problémy s chrbtom, podstupujete rôzne fyzioterapie, odborníci odporúčajú tvrdší typ matraca.

pružinové matrace

K základnému deleniu matracov patria penové matrace vyrobené z peny lisovanej za studena, bio peny alebo kokosového vlákna. Ďalej sú to latexové a pružinové matrace, ktoré sa vyznačujú aj označením taštičkové matrace. Ich vnútro je tvorené pružinami, ktoré sú obalené v textílii a napokon aj v odopínateľnom obale. Obal môžete v prípade potreby odzipsovať a vyprať v práčke. Ak vám tento spôsob prania matracov vyhovuje, zvážte, či je pre vás rozumnejšia kúpa jedného alebo dvoch matracov do dvojlôžkovej postele. Ak vám váš úsudok napovedá, že lepším riešením je v tomto prípade kúpa dvoch matracov, zhodnete sa aj s mnohými odporúčaniami odborníkov v danej oblasti.

pohodlný a zdravý spánok

Pružinové matrace Segum.sk si môžete kúpiť prostredníctvom našej internetovej stránky. V priebehu niekoľkých pracovných dní ich máte u vás doma. Vyberať môžete spomedzi antialergických matracov, ktoré nezachytávajú prach, roztoče a iné nežiadúce a v mnohých prípadoch aj voľným okom neviditeľné látky. Vyhnite sa takýmto spôsobom zbytočnému kýchaniu, slzeniu očí a podobne, alergici vedia, o čo ide.

Vaše rána budú s kvalitným matracom fajn. O to práve ide, začínať deň v dobrej nálade, s úsmevom na tvári, pohodou. Takto naštartovaní sa môžete s odhodlaním a vierou v samých seba pustiť do povinností bežných dní ako aj výziev, ktoré život prináša.