Človek si neustále hľadá zámienky, prečo nemôže robiť to a prečo nemôže robiť niečo iné. Sme jednoducho ako taká studnica výhovoriek, takmer každý jeden z nás. V podstate však za to ani nemôžeme, jednoducho to máme v povahe. Je to normálne? Do určitých chvíľ asi ani veľmi nie, no napriek tomu sme to celí my. Nemali by sme ale takí byť. Mali by sme sa naučiť, že podstatou života je práve to, aby sme sa nenechali zlomiť len preto, že sa nám niečo nechce. Ako sa to však dá? Ako si to zariadiť?

posilování

Ľudia sa možno stále sťažujú, ale nie sú ochotní s tým niečo urobiť

Zoberme si taký najkrajší príklad, ktorý vo svojom okolí momentálne máme. Keď chce niekto schudnúť, čo s tým robí? Každý z nás sa pozrie do zrkadla a povie si, že to brucho by mohlo byť aj menšie. Že ten zadok by predsa len mohol byť aj pevnejší a že tá strava, ktorú si každý deň dávame už bola aj zdravšia. Možno nás to drží prvé dni. Možno dokonca aj týždeň, možno mesiac. Ale keď nevidíme uspokojivé výsledky, jednoducho to vzdáme s tým, že to proste nejde. Ale to nie je pravda.

váha

Všetko ide, ale nesmiete sa vzdávať

Keby si veľkí ľudia našej doby povedali, že to jednoducho nejde, kde by boli? Kde by sa takto dostali? No samozrejme, že nikde. Asi ťažko by sa niekam vo svojom živote posunuli a možno by sme tu potom nikdy nevideli také objavy, aké práve môžeme vidieť. Keď chcete schudnúť a nedarí sa vám, najjednoduchšie, čo môžete urobiť je proste skúšať. Skúšajte, ktorý spôsob vám najviac vyhovuje. Možno to bude práve keto diéta, vďaka ktorej o svoje kilá budete prichádzať jedna radosť. Je to metóda, ktorú v dnešnej dobe schvaľujú aj lekári. Nemôžete však očakávať, že v priebehu týždňa schudnete desať kíl. Takto to jednoducho nefunguje a ani to tak nikdy fungovať nebude. Musíte sa proste nastaviť na to, že vzdávanie sa je pre vás nemysliteľnou záležitosťou.