Prečo je kvalitný matrac tak dôležitý? Odpoveď je jednoduchá. Pre zdravý a kvalitný spánok. Keď sa ráno zobúdzate dolámaní s bolesťami chrbta, krku a podobne, váš deň sa začína o niečo ťažšie. Rána, kedy sa zobudíte plní energie a vitality, s odhodlaním a vôľou zvládať výzva nového dňa, sú omnoho lepšie a krajšie.

Prispejte k dobrému spánku a k príjemným ránam aj výberom kvalitného matraca, ktorý má na váš spánok značný vplyv. Nestačí moderné zariadenie v spálni alebo v detskej izbe, polohovateľná posteľ alebo iný typ vhodnej postele. V tomto prípade, ak chcete prispieť ku kvalite vášho oddychu a spánku, sa kladie dôraz aj na správny výber matraca.

spite a snívajte pohodlne

Kvalitné matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace vám umožňujú rozsiahly výber produktu, ktorý vám bude vyhovovať. Matrace sa rozdeľujú do štyroch základných skupín podľa ich tvrdosti. Neznamená to, že mäkká matrac je vhodná pre každého. Jednotlivcom, ktorí majú problémy s chrbticou, podstupujú rehabilitácie, sa odporúča tvrdší matrac. Zvoľte si správnu tvrdosť matraca. Nechajte si v tomto smere poradiť a doprajte si dostatočné pohodlie, ktoré určite oceníte. Na trhu sa ponúkajú v značnej miere penové matrace s bio penou alebo penou lisovanou za studena, ktoré sú cenovo dostupné pre bežných spotrebiteľov.

typ matraca

Niektoré z nich sú doplnené kokosovým vláknom, ktoré má svoje špecifické vlastnosti. Vybrať si môžete matrace, ktoré sú antibakteriálne, takže nezachytávajú prach, roztoče a iné nežiaduce látky. Ďalším typom matracov sú latexové a pružinové alebo takzvané taštičkové matrace. Vnútro matraca, či už pozostávajúce z peny alebo pružín je obalené textíliou a vložené do odopínateľného obalu, ktorý je možné prať v práčke. V ponuke nájdete aj matrace s pamäťovou stopu, ktoré vám zaistia pocit komfortu počas noci. Vyberte si z našej ponuky matrace v rôznych veľkostiach, detské matrace nevynímajúc.