Krátke dni a skorý nástup tmy v tieto predvianočné dni nás nútia používať umelé osvetlenie oveľa skôr ako je to nutné v lete. Keďže sme klasické žiarovky už začali nahrádzať LED svetelnými zdrojmi, ktoré sú oveľa úspornejšie, ich výkon je porovnateľný s tradičnými žiarovkami, a čo je dôležité, sú ekologické a teda šetrné k životnému prostrediu, nemusíme sa veľmi trápiť tým, ako dlho led reflektor 100w svietime a či nám to nevytiahne riadnu sumu z peňaženiek.

LED svietidlá už poznáme z domácností, kde ich často využívame na osvetlenie napríklad kuchynskej linky, zrkadiel, políc či obrazov a podobne. Výklady obchodov, reklamné plochy, bilboardy, umelecké diela či historické budovy, aj tie dnes dokážeme hrou svetelných lúčov zmeniť na fantastické obrazy.

lampička, svetlo

Osvetľovať si potrebujeme okrem priestorov v bytoch či domoch alebo v kanceláriách aj vonkajšie miesta, ako sú parkoviská, hospodárske dvory, námestia a podobne. Na tieto účely však slúžia výkonnejšie svetelné zdroje ako tie, ktoré máme v izbách. Najčastejšie sú to reflektory, ktorými si dokážeme posvietiť aj na nedostupné miesta. Znalci určite poznajú 600W halogénový reflektor, ktorý sa využíval na osvetlenie veľkých plôch, no v súčasnosti už máme zaň náhradu v podobe LED reflektora s výkonom 100W, ktorý je vybavený COB čipom značky GENESIS. Ide o typ svetelného zdroja, ktorý je možné použiť v exteriéri, ale aj vo vnútorných priestoroch a prevažne sa ním osvetľujú dvory, parkoviská, garáže, exteriérové plochy budov, výklady či reklamné pútače a podobne.

light-959547_640

Spomínaný LED reflektor má životnosť až 50 tisíc hodín, dokáže nahradiť 600W tradičný reflektor, jeho vyžarovací uhol je až 120° a jeho konštrukcia je vyrobená z kombinácie tvrdeného skla a hliníka. Svetlo je v odtieni studenej bielej a fungovať môže pri dodržaní prevádzkovej teploty od -30 až do +50°C. Týmto svetlom si posvietite aj tam, kde iné zdroje zlyhajú, uvidíte, aj čo nechcete vidieť a budete mať pod kontrolou všetko, čo potrebujete.