Ketodiet, to je spôsob chudnutia, ktorý nie je len o chudnutí. Mnohí tvrdia, že nejde ani tak o diétu, ale skôr o životný štýl. Tento názor, z časti, zastávam aj ja. Bielkovinovú diétu som vyskúšala a môžem povedať, že výsledný efekt prekvapil viac, ako som čakala. Bohužiaľ, tento spôsob chudnutia alebo životného štýlu, nie je vhodný pre úplne každého.
Žena drží pred tvárou zelený papierik s úsmevom.jpg

Len pre zdravých

Moja sestra už od malička trpí nízkym tlakom. Ten jej spôsobuje bolesti hlavy a iné nepríjemné stavy. Keď videla, aký efekt mala bielkovinová diéta u mňa, ihneď sa do nej pustila aj ona. Spočiatku mi ani len nenapadlo, že by to mohol byť problém, no nakoniec bol.

Rapídna úprava stravy,u nej spôsobila ešte horšie stavy spojené s nízkym tlakom. Preto ju musela asi po týždni a pol prerušiť. Teda takto. Najprv musela navštíviť lekárku, pretože si nebola istá, či jej zdravotné komplikácie súvisia naozaj so zmenou stravy. Nanešťastie, súviseli, takže bielkovinová diéta pre ňu nebola reálna.

Táto príhoda ma inšpirovala k tomu, aby som si o tom zistila viac. Z toho, čo som mohla zistiť on-line a čo mi prezradili aj lekári, je to celkom komplikované, no zároveň veľmi jednoduché. Ak trpíte akýmkoľvek vážnym zdravotným problémom, tento spôsob chudnutia pre vás nie je vhodný. Nejde o to, že by bielkovinová diéta nebola zdravá alebo vyslovene nezdravá. Jedna vec sa však nedá poprieť, a to, že pri tejto diéte dostáva telo celkom zabrať. Zo dňa na deň zmeníte štýl svojho stravovania a navyše telo vystavíte nemalému stresu, pretože mu odoberiete cukry.Človek stojí na bielej váhe a váži sa.jpg

Ak teda trpíte akýmkoľvek zdravotným problémom, popremýšľajte nad iným – trošku menej drastickým spôsobom chudnutia. Na mieste je určite i porada s lekárom alebo profesionálnym výživovým poradcom. Koniec koncov, aj ketodiéta sa dá prispôsobiť práve vám. Môžete si z nej zobrať niektoré princípy a zvyšok, jednoducho upraviť.