Hranie sa a zábava nie je len pre deti a malé ratolesti. Prečo by sa museli hrať len deti? Ak sme dospelí, môžete sa hrať tiež. Nie je to zakázané. Byť človekom znamená učiť sa, tvoriť, zabávať sa a skúmať svet okolo nás. Hranie máme v sebe od malička. V detstve sme sa veľa hrali s hračkami, skladali kocky, hrali sa s bábikami alebo autíčkami. Zostáva to v nás aj v dospelosti. Len to akosi potláčame. Nemusí tomu byť tak. Niektoré profesie si vyžadujú neustálu kreativitu dospelých aj v pracovnom živote. Hranie sa v dospelosti prináša veľa pozitív. Na tie by sme nemali zabúdať ani, keď sme dospelí.

 

šach

 

Pri hre sme kreatívny, rozvíja sa nám fantázia. Nie je to strata času. Pozitívom hraní hier a zabávaní sa aj v dospelosti je v tom, že si nájdete čas len pre seba. Hier poznáme veľa. Má veľa podôb. Rozlišuje hry externé a interné. Môžu to byť hry, ktoré sa hrajú vonku na ihrisku alebo aj hry, ktoré viete vykonávať doma v rodinnom prostredí. Hra má vždy začiatok a koniec. Hranie predstavuje formu uvoľnenia, sústredenia na niečo iné, ako sú bežné povinnosti. Pri hre zabúdame na čas. Každú hru, ktorú vykonávame, robíme dobrovoľne a bez nátlaku, či povinnosti.

 

loptová hra

 

Je to forma zábavy a relaxu. Musíme dodržiavať isté pravidlá hry. Môžeme sa hrať sami alebo aj s ostatnými členmi našej rodiny. Hry pre jednotlivcov si viete zahrať sami. Máte svoju hru pod kontrolou. Pri hre s ostatnými členmi rodiny dodržiavate postupnosť hrania, kto je na rade, napríklad v hádzaní kockou. Hry v skupine sa nazývajú aj spoločenské hry. Na trhu existuje množstvo rôznych spoločenských hier od výmyslu sveta. V mnohých je princíp hry podobný. Kocky a figúrky k nim patria. Hrať sa môžete akokoľvek. Existuje množstvo hier, pri ktorých môžete stráviť svoj voľný čas. Či ste dieťa, mladý alebo už dospelý, stále máte čas na zabavenie sa a zahranie si nejakej svojej obľúbenej hry.