Vždy mi záležalo na tom, aby som bola zdravá.Hovorila som sama sebe, že zdravie je prvoradé, nech sa deje čokoľvek. Dlho som bola presvedčená o tom, že práve preto by som nemala chudnúť, pretože je to nezdravé. No, ale nikdy som si neuvedomila, že je to nezdravé dovtedy, kým to telo skutočne nepotrebuje. A asi nemusím príliš rozoberať to, že od určitého zlomu to moje telo potrebovalo ako soľ. Ja som si však spočiatku absolútne nič nepripúšťala. Prečo by som si aj mala, veď mi nikto nepovedal, že som pribratá, tak som odmietala niečo riešiť.

zelená šťáva

Ako sa však hovorí, deti hovoria vždy pravdu. A keď mi ako učiteľke v škôlke jedno malé dievčatko povedalo, že mám veľké brucho, chlap vo výťahu sa ma spýtal, kedy mám termín, asi to bolo znamenie, že mám so sebou niečo robiť. Posledná kvapka bola moje BMI, preto som sa rozhodla, že pôjdem za doktorom a opýtam sa ho či zo zdravotného hľadiska potrebujem schudnúť. On mi urobil vyšetrenia a zistil mi, že už mám v tuku obalené aj srdce, takže pohyb a zmena stravy je bezpodmienečne nutná. Nechcelo sa mi veriť tomu, čo som počula, ale musela som to prijať, inak to nešlo.

vodní detox

Nevedela som si však predstaviť, že by som mala teraz držať hladovku. Pripadalo mi to choré a pritiahnuté za vlasy. Preto som sa opýtala doktora či je nejaká zdravá metóda chudnutia, ktorú on preferuje. Teda, čo sa týka obmedzenia stravy a konkrétnych potravín. Povedal mi, že jediné, s čím sa stotožňuje je určite ketogenna dieta. Vraj len pri nej mám zaručené, že sa nedostaví jojo efekt a že sa nemusím báť ani toho, že budem unavená a bez energie. Začala som si o nej teda viac študovať na internete a prišla som na to, že je to skutočne pravda. Začala som ju teda poctivo dodržiavať a skutočne som sa zrazu cítila oveľa lepšie. To som teda naozaj nečakala. Asi predsa na tom niečo bude.