Ženy si potrpia na to, aké plavky by im sadli tak, aby v nich vyzerali skvelo a zakryli by im nežiadúce krivky, ktoré neradi odhaľujú. Vieme si vybrať medzi celými plavkami, alebo bikinami. Celé plavky volia skôr ženy, ktoré majú nejaké kilo navyše a nechcú sedieť doma, keď sa iný ľudia opaľujú a užívajú si teplé letné dni pri vode. Bikiny sa skôr hodia ženám, ktoré majú postavu, s ktorou sú naozaj spokojné a nehanbia sa ukázať okoliu svoje telo. Aké strihy dámskych plaviek poznáme?

Medzi dvojdielne plavky zaraďujeme klasické dvojdielne plavky, bardot bikiny, trojuholníkové (string bikiny), takniny mikrokiny.

Dámske dvojdielne plavky

Klasické dvojdielne plavky kopírujú strih košíčkov bežných podprseniek a taktiež aj mieru výstuže. Sú k ním vhodné všetky druhy plavkových nohavičiek a preto si ich kupuje veľké množstvo žien.

Bardot bikiny majú košíčky, ktoré vyrysujú hornú líniu pŕs a tým zvýrazní váš dekolt. Vyrábajú sa s odopínateľnými ramienkami a preto vám nerobia problém ani pri opaľovaní sa, pretože si ich viete odopnúť a tak vás pekne opáli.

Trojuholníkové (string bikiny) majú trojuholníkový strih košíčkov a aj spodného dielu. Väčšinou sú vyrábané na zaväzovanie, no určite nájdete v obchodoch aj vrch tohto druhu plávok na zapínanie pomocou háčika. Horný diel plávok si zaväzujete za krkom, takže nevyzerajú ako klasická podprsenka.

Tankiny sa na prvý pohľad zdajú, že ide o jednodielne plavky. Sú to však dvojdielne plavky, ktoré majú výhody aj dvojdielnych aj jednodielnych plaviek. Zahaľujú bruško, avšak sú vhodné pri opaľovaní ako bikiny. Sú vhodné pre plážové športy, kúpanie, ale aj na ležanie pri vode.

Mikrokiny sú najextravagantnejším strihom bikín a zároveň sú najviac sexy. Sú to nevystužené trojuholníkové bikiny, ktoré zakrývajú len to najnutnejšie, ako sú bradavky a intímne partie. Sú vhodné pre odvážne typy žien s bezchybnou postavou.

Dámske jednodielne plavky

Medzi jednodielne plavky zaraďujeme klasické a monokiny. Patria medzi plážovú klasiku, ktorá nikdy neomrzí. Sú vhodné pre hanblivejšie dámy a zároveň športovkyne.

Klasické plavky viete nájsť s vystuženými košíčkami, nevystuženými košíčkami, s ramienkami, bez ramienok, so zaväzovaním za krkom a zároveň s klasickou nohavičkovou časťou, brazílskou alebo tangá. Dokonale maskujú telo a zakrývajú partie bruška a bokov.

Monokiny boli kedysi považované za bikiny, pretože boli tvorené iba spodným dielom. Dnes sa radia medzi jednodielne plavky, pretože sú tvorené rôznych prestrihom materiálu. Vždy je však spojená spodná časť s vrchnou časťou a tak zakryjú rizikové partie.